Domowy dysk sieciowy

Stworzenie centrum multimedialnego we własnym lokum możliwe jest dzięki zastosowaniu domowego dysku sieciowego. Zgromadzone na nim różnego rodzaju pliki poszczególnych członków rodziny od tej pory będą mogły być w łatwy i szybki sposób udostępniane zainteresowanym osobom. Dysk taki można również połączyć z innymi urządzeniami. Przykładowo dzięki funkcji printserwera, możliwe jest stworzenie lokalnej drukarki sieciowej, która ułatwi pracę wszystkim domownikom.

Standardowy sieciowy dysk domowy wyposażony jest w tryby RAID 0 i RAID 1, a także dwie kieszenie na dyski 3,5 ”. Wspomniana wcześniej funkcja RAID pozwala na zabezpieczenie danych przed awarią jednego z dysków. Dodatkowo odpowiednia współpraca z urządzeniami typu DLNA daje możliwość odtwarzania plików znajdujących się na dysku sieciowym, na ekranie telewizora LCD oraz konsoli do gier.

Kolejną zaletą domowego dysku sieciowego jest możliwość pobierania plików muzycznych, zdjęciowych, tekstowych oraz filmowych z internetu (np. z popularnej sieci torrent). Zainstalowane dodatkowe porty USB umożliwiają podłączenie sieciowej kamery video do serwera oraz rejestrację sygnału video, dzięki czemu można zbudować domowe centrum monitoringu. Interfejs wykonany przy użyciu najnowszych technologii charakteryzuje się przejrzystością oraz łatwością obsługi.

Proces instalacji dysku sieciowego w domu, jak również jego odpowiednia konfiguracja nie jest rzeczą skomplikowaną, dlatego też większość użytkowników wykonuje tą operacje samodzielnie.

Tags: , , , , , , , , , , ,